
A Samsung bejelentette új környezetvédelmi stratégiáját, amellyel a vállalat nemzetközi szinten lép fel az éghajlatváltozás ellen. Ez többek között azt jelenti, hogy a vállalat jövőbeni célkitűzései közt szerepel: 2050-re elérje a nettó zéró szén-dioxid-kibocsátást, növelje a megújuló energiaforrások felhasználását, valamint az energiahatékony termékek fejlesztésére irányuló befektetések és kutatások számát. Mindemellett fontos szerepet kap a víz újrafelhasználása és a szén-dioxid-leválasztási technológia fejlesztése.
Több mint 7 billió won
Az új stratégia a Samsung már meglévő éghajlatvédelmi intézkedéseire épül, jelentősen kibővítve programjainak és beruházásainak körét. A Samsung új technológiákat fejleszt és további fenntartható gyakorlatokat vezet be annak érdekében, hogy mindenki számára élhetőbb jövőt biztosítson. A Samsung környezetvédelmi elkötelezettsége a vállalat teljes működésére kiterjed, beleértve az erőforrások körforgását is a termék teljes életciklusát tekintve, a nyersanyagok beszerzésétől az újrahasznosításig és a hulladékok ártalmatlanításáig. A stratégia részletezi továbbá a technológiai gázok kibocsátásának csökkentését, valamint a fogyasztói termékek energiafogyasztásának mérséklését célzó új technológiákba történő beruházásokat. A vállalat célja továbbá a szén-dioxid-leválasztási és hasznosítási technológiák felkutatása, valamint a levegőben szálló káros részecskék elleni küzdelmet.A Samsung felismerte, hogy a környezeti fenntarthatóság eléréséhez újszerű megközelítés szükséges, ezért a vállalat 2030-ig több mint 7 billió wont fordít különböző környezetvédelmi kezdeményezésekre. Ilyen például a gyártási folyamatok során keletkező gázok és szennyező anyagok csökkentése, a víztakarékos működés elérése, valamint az elektronikai eszközök hulladékgyűjtésének bővítése. A beruházás keretösszege nem tartalmazza a megújuló energiafelhasználásra vonatkozó költségeket.
Nettó zéró közvetlen és közvetett szén-dioxid-kibocsátás 2050-re
A Samsung célja, hogy 2050-re elérje a nettó zéró közvetlen és közvetett szén-dioxid-kibocsátást. Amennyiben ez megvalósul, a vállalat mintegy 17 millió tonna szén-dioxid-egyenértéknek (CO2e) megfelelő kibocsátás csökkenésére számít, a 2021-es adatok becslései alapján. Ennek érdekében a Samsung jelentős összeget fordít a szén-dioxid-kibocsátás csökkentését megcélzó technológiák fejlesztésére az érintett ipari területeken annak érdekében, hogy jelentős mértékben csökkentse a gyártási folyamatok során keletkező gázokat, a félvezetőgyártás melléktermékét. A vállalat emellett kezelőberendezéseket telepít félvezetőgyártó soraihoz 2030-ig. A Samsung bővíti a hulladékhő-hasznosító üzemeinek számát, és megvizsgálja az elektromos hőforrások bevezetésének lehetőségét, ezzel is csökkentve az LNG kazánok használatát. A Samsung csatlakozott az RE100 globális kezdeményezéshez, amelynek célja, hogy csökkentse az energiafogyasztás során keletkező szén-dioxid kibocsátást, 2050-re pedig az összes üzemében megújuló energiával kívánja biztosítani az elektromos energiaigényt. A kezdeményezés részeként a Samsung öt éven belül a Koreán kívüli összes üzemében, beleértve a DX divízió működését is, megújuló energiaforrásokat használ majd.
Ultra-alacsony fogyasztású termékek és az erőforrások körforgása
A Samsung célkitűzéseinek része az is, hogy termékei energiahatékonyak és kevesebb áramot fogyasztanak, valamint, hogy a termék teljes életciklusa fenntarthatóbb legyen, a nyersanyagbeszerzéstől az ártalmatlanításig és az újrahasznosításig. Mindez a természeti erőforrások termékfejlesztés során történő felhasználásának átértékelésével kezdődik. A Samsung új Circular Economy Lab-ot hozott létre, amely átfogó kutatást végez az anyag-újrahasznosítási technológiák és a hulladékból történő erőforrás-kitermelési folyamatok terén. Ezen túlmenően 2030-ra olyan rendszer létrehozását tervezi, amelyben az összes begyűjtött hulladék akkumulátorából kinyert ásványi anyag újrafelhasználható. A Samsung a jövőben közép- és hosszú távú csökkentési célokat fog kitűzni az értéklánc kibocsátására (Scope 3) vonatkozóan is. A vállalat emellett a kibocsátás csökkentésére irányuló új megközelítésekre összpontosít olyan területeken is, mint az ellátási láncok, a logisztika és az erőforrások körforgása, valamint beszállítóit is kibocsátások csökkentésére ösztönzi majd.