Beépíthető sütők esetében a legtöbb vásárló számára a legfontosabb tulajdonságok közé a sütési módok, a készülék tisztántartásának módja és a felszereltség sorolható. Ezeken kívül azonban a számos további jellemzője is van a készülékeknek, amelyeket érdemes megkülönböztetni, illetve amelyek hasznosak lehetnek, vagy fokozhatják a kényelmet.
A tökéletes eredmény érdekében
A sütés végeredményét elsősorban a sütési módok határozzák meg, de további funkciók is képesek befolyásolni, hogy a sütés hogyan sikerül. Az alap modellekben ilyen tulajdonságok nincsenek, a fejlettebb típusok azonban két fajtáját is kínálják ezeknek a megoldásoknak. Ezek az aktív és passzív sütéstámogatási rendszerek. A sütés során a két legfontosabb paraméter a hőmérséklet és az idő. A tapasztalt szakácsok tisztában vannak vele, hogy az egyes ételeket mennyi időre, milyen sütési móddal és milyen hőfokon kell a sütőbe tenni, sőt egyre több recept is tartalmaz ilyen információt. A kevésbé gyakorlottak számára viszont jól jön, ha ezt a sütő is tudja, a konyhában jártasak számára pedig kényelmet jelenthet egy ilyen funkció. Az automatikus receptek előre programozott beállítások alapján működnek, a felhasználónak pedig csak a receptet kell kiválasztania a vezérlőpanelen. Ez az úgynevezett passzív sütéstámogatás. Az aktív rendszerek még ennél is többet kínálnak, ugyanis képesek a sütés során változtatni a beállításokon. Ezeknél a megoldásoknál a készülék valamilyen visszajelzést kap a sütés állapotáról és az alapján optimalizálja a sütési folyamatot. Ilyen megoldások például a maghőmérők, vagy az egyéb speciális szondák, amelyek páratartalmat, súlyt, vagy akár szén-dioxid szintet tudnak mérni.
Vezérlés és kijelzők
A kezelőpanel és a kijelzők szerepe nem tűnik túl fontosnak, ezért inkább csak kényelmi szempontként jöhet számításba a vásárlók zöménél. Valójában azonban ennél valamivel komolyabb szerepük is van. A kijelző nélküli készülékek semmilyen visszajelzést nem adnak, de az alap LED kijelzővel rendelkező modellek esetében is a legtöbb lehetőséget a sütési idő programozása jelenti. A fejlettebb változatok viszont valós idejű hőmérséklet kijelzésre képesek, vagyis megmutatják, hogy éppen mekkora a hőfok a sütőkamrában. Ez jól jöhet az előmelegítés során, vagy, ha a recept a sütés különböző fázisaiban más-más hőmérsékletet igényel. A vezérlés esetében hasonló előnyt jelenthet egy fejlettebb kivitel. Az érintésvezérlést kínáló modellek általában pontosabb hőmérséklet beállítást tesznek lehetővé, mint a tekerőgombos változatok, míg az első esetben akár 5 fokonként is állítani lehet a hőfokot, addig utóbbinál gyakran sokkal nagyobb ez az intervallum, vagy kevésbé precíz a beállítás módja. Egy magyar nyelvű kijelző előnye pedig magért beszél.
Nagyon extrák
A beépíthető sütők egy része speciális megoldásokat is kínál, amelyek gyakorlati haszna nem teljesen kézenfekvő. Ilyen például a wifi hálózathoz történő csatlakozás képessége. Az ilyen okos változatok esetében gyakran a távolról történő vezérlés lehetősége merül fel, mint előny. Bár ennek is lehet haszna, talán fontosabbak az adott applikációban rejlő lehetőségek, amelyekhez a wifi képes modellek kapcsolódnak. Ezek az alkalmazások tippeket, ötleteket adnak és segítenek a készülékek tulajdonságaiból a legtöbbet kihozni. A különleges termékjellemzők közé tartozik a sütőtérbe helyezett kamera is. Bár egyelőre kevés ilyen típus létezik, idővel várhatóan több lesz. Ezzel egyszerűen lehet ellenőrizni a sütés állapotát, anélkül, hogy állandóan as ütő ajtó előtt kellene állni. Sőt már olyan változatok is léteznek, amelyek szenzorjaik segítségével képesek a pirulás szintjét ellenőrizni.